2006

REMONTY W OSP CZERMIN

Remiza OSP Czermin została w środku i na zewnątrz wyremontowana. Wymieniono okna, instalacje grzewczą, remizę ocieplono, została wymalowana, wymalowano posadzki w strażnicy, zakupiono meble do kuchni. Środki pochodziły z „Programu Odnowy Wsi” od Marszałka województwa wielkopolskiego, od Wójta Gminy Czermin, pieniądze pochodziły także ze środków własnych jednostki.
Remiza została kompletnie wysprzątana, prace odbywała się jak w domu: dziewczyny sprzątały, w oknach pojawiły się nowe żaluzje i firanki. Przed remizą młodzież z jednostki pod kierownictwem naczelnika Marcina Woźniaka ubrała przed świętami choinki. Jednostka ma teraz piękny wystrój strażnicy.


  POGRZEB MIKOŁAJA KOŁODZIEJCZAKA

30 grudnia o godzinie 12.00 w Leśnicy k. Koła odbył się pogrzeb zasłużonego działacza Mikołaja Kołodziejczaka członka Prezydium Zarządu Głównego i członka Prezydium Zarządu Województwa Wielkopolskiego, byłego vice Prezesa Zarządu Głównego i byłego Prezesa Zarządu Województwa Wielkopolskiego. Pełnił on zaszczytne funkcje przez 25 lat. Pożegnanie nad trumną wygłosił Prezes Zarządu Głównego ZOSP RP Waldemar Pawlak. Nasz powiat pleszewski oprócz Prezesa Powiatowego reprezentował poczet sztandarowy OSP Czermin w składzie: dowódca Dariusz Kantorski, sztandarowy Grzegorz Młynarz, asystujący Norbert Kaganek. Po drodze odbyło się spotkanie przy kawie z Panem Tomaszem Poręba, który jest Kierownikiem Działu Organizacyjno – Prezydialnego w Zarządzie Głównym ZOSP RP. Strażacy wstąpili do Lichenia, tam podczas Mszy Świętej pomodlili się za wszystkich strażaków z OSP Czermin.


ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Niech magiczna noc
Wigilijnego Wieczoru
przyniesie Wam spokój i radość.
Niech każda chwila
Świąt Bożego Narodzenia
żyje własnym pięknem,
a Nowy Rok obdaruje Was
pomyślnością i szczęściem.
Najpiękniejszych Świąt
Bożego Narodzenia
niechaj spełnią się Wasze
wszystkie marzenia.
Życzenia dla wszystkich strażaków
wraz z rodzinami
składają
druhowie OSP Czermin
na czele z Prezesem


  WIGILIA STRAŻACKA

23 grudnia odbyła się Wigilia Strażacka w Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerminie. Uroczystego rozpoczęcia dokonał Prezes jednostki. Strażacy otrzymali bardzo dużo życzeń, ale bardzo szczególne i piękne były od Ojca Jana Góry. Po rozpoczęciu młodzież czermińskiej jednostki zaprezentowała jasełka, przygotował je druh Mariusz Glapa. Jasełka były wspaniałym widowiskiem, podkreślił to także kapelan jednostki ks. Marian Ostach. Po jasełkach głos zabrali zaproszeni goście, składali strażakom najserdeczniejsze życzenia. Po życzeniach kapelan jednostki wraz z zebranymi pomodlił się, poświęcił opłatki, którym później na znak pokoju i miłości podzielili się między sobą wszyscy zgromadzeni na wigilii. Strażacy śpiewali stare, piękne, polskie kolędy. Na samym końcu wszyscy usiedli przy jednym stole aby skosztować wigilijnej wieczerzy. Szczególne podziękowania dla wszystkich, a w szczególności dla młodzieży, która przygotowała salę na wigilię pod kierownictwem Katarzyny Woźniak, dla dziewczyn, które przygotowały smaczną kolację pod kierownictwem Anny Cierniak, podziękowania dla Albina Spychaja za pomoc w kuchni.

Prezes
Zbigniew Serbiak


 

  OGÓLNOPOLSKIE SEMINARIUM W ŁOWICZU

W dniach od 7 do 10 grudnia druhny Natalia Serbiak – kronikarka oraz Ania Cierniak uczestniczyły w Ogólnopolskim Seminarium poświęconemu „Dokumentowaniu Dziejów Pożarnictwa w Ochotniczych Strażach Pożarnych i ich Związkach”, które odbyło się w Łowiczu (woj. Łódzkie). Seminarium zorganizowano z inicjatywy Zarządu Głównego Związku OSP RP w Warszawie Dział Programowy przy współpracy Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP i Klubu Kronikarza w Łowiczu. Spotkanie rozpoczęło się wspólnym obiadem, następnie odbyło się otwarcie seminarium. Po otwarciu popołudniowym spacerkiem kronikarze przeszli zwiedzać Muzeum w Łowiczu tam też odbyło się spotkanie z członkami Klubu Kronikarza w Łowiczu. Dzień następny czyli piątek był dniem „wykładowym”. Na wykładach kronikarzom przekazano wiele cennych informacji oraz wskazówek dotyczących dokumentowania dziejów pożarnictwa czyli prowadzenia kronik, pamiętników, albumów. W piątkowe popołudnie odbyło się spotkanie z władzami Łowicza m.in. burmistrzem miasta Łowicza, rektorem Mazowieckiej Wyższej Szkoły Humanistyczno – Pedagogicznej w Łowiczu, komendantem powiatowym PSP w Łowiczu. W sobotę zorganizowana została wycieczka, w której kronikarze mieli okazję zwiedzić m.in. Ochotniczą Straż Pożarną w Niepokalanowie, która prowadzona jest przez zakon franciszkanów, Muzeum Pożarnictwa, a także muzea poświęcone obyczajom i kulturze łowickiej oraz sąsiednie OSP. Wieczorem odbył się wspólny opłatek uczestników seminarium, był występ Akademickiego Zespołu Folklorystycznego „MASOVIA” z Łowicza, śpiewanie kolęd, a także św. Mikołaj z prezentami. Niedziela była już ostatnim dniem seminarium, który pozostał już tylko na podsumowanie spotkania kronikarzy oraz na pożegnanie się z Łowiczem i z nowo poznanymi koleżankami i kolegami. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy…..


OGÓLNOPOLSKA AKCJA ODDAWANIA KRWI

Dnia 25 listopada w Komendzie Powiatowej PSP w Pleszewie zorganizowana została akcja oddawania krwi „Ognisty Ratownik – Gorąca Krew”. Organizatorami byli Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Pleszewie, Komenda Powiatowa PSP oraz PCK w Pleszewie. Wśród 51 honorowych krwiodawców znaleźli się także strażacy z OSP Czermin tj. Dariusz Kantorski, Karolina Makowiecka, Grzegorz Młynarz i Krystian Knappe.


  SZKOLENIE

24 listopada Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP zorganizował szkolenie prezesów, skarbników oraz działaczy OSP. Jednostkę OSP w Czerminie reprezentowała Karolina Makowiecka, która jest skarbnikiem w tej jednostce oraz Dariusz Kantorski przewodniczący komisji rewizyjnej.


  ANDRZEJKI STRAŻACKIE

Na tegorocznych andrzejkach strażackich bawiło się 73 strażaków. Byli goście z zaprzyjaźnionej jednostki z Dominowa, delegacja ze Stowarzyszenia „Droga i Bezpieczeństwo” oraz z Polskiego Komitetu Walki z Kalectwem. Młodzież sama przygotowała dekoracje i wystrój sali pod kierownictwem Ani Cierniak. Rodzice młodych strażaków upiekli ciasto na tą imprezę. Dj-em był Krystian Kaganek. Dziewczęta z jednostki zrobiły pokaz tańca. Odbył się także konkurs tańca. Młodzież zorganizowała wróżby, każdy mógł skorzystać i dowiedzieć się co go czeka w przyszłości. Mateusz Maliński i Łukasz Góralczyk dla wspaniałych dziewczyn z jednostki zaśpiewali kilka piosenek. Andrzejki strażackie były bardzo udane. Wszyscy się świetnie bawili.


  CYRK ARIZONA W CZERMINIE

Dnia 5 listopada do Czermina przyjechał cyrk ARIZONA. W tym dniu odbyło się w świetlicy strażackiej spotkanie szefa cyrku Pana Jerzego Szafranka i jego syna Michała ze strażakami czermińskimi. Pan Jerzy opowiadał o ciężkiej pracy cyrkowca, wciąż są „w drodze”, rozbudowują cyrk. Mają bardzo ciężkie życie. Opowiadał także o przygodach zagranicznych, był m.in. w Japonii, USA, występował w duecie Arizona. Następnego dnia tj. 6 listopada o godzinie 16.00 odbyło się przedstawienie cyrkowe. 50 strażaków z Czermina weszło za darmo. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i pełni wrażeń.


  WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

1 listopada strażacy z OSP Czermin złożyli kwiaty i zapalili znicze na obelisku znajdującym się przed jednostką OSP w Czerminie. Jest to znak, że pamiętają o strażakach którzy działali przed nimi. Znicze są symbolem pamięci o nich. Strażacy także pomagali kapelanowi w przewiezieniu na cmentarz rzeczy potrzebnych do odprawienia Mszy Świętej. Strażacy zorganizowali także bezpieczny wjazd samochodów na parking przy cmentarzu.


  WYJAZD NA LEDNICĘ

Dnia 29 października strażacy z OSP w Czerminie wyjechali na Lednicę, aby tam uczestniczyć w uroczystej Mszy Świętej w intencji strażaków. Mszę Świętą odprawił o. Jan Góra. Dziewczyny z OSP Czermin: Agata Kaczmarek wraz z Jagodą Ratajską zaśpiewały psalm. Podczas tego spotkania o.Jan Góra został honorowym członkiem OSP w Czerminie, również Pan Andrzej Urbański odpowiedzialny za ochronę ze strony strażaków podczas spotkań Lednickich został honorowym członkiem OSP.


WYJAZD DO WARSZAWY

16 października Katarzyna Woźniak w nagrodę za prowadzenie strony www Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerminie wyjechała wraz z Prezesem jednostki do Warszawy. Zwiedziła dużo ciekawych miejsc w tym również siedzibę Zarządu Głównego Związku OSP RP oraz redakcję „Strażaka”. Przywiozła do domu dużo pozytywnych wrażeń.


KONTROLA W OSP

13 października Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie przeprowadziła kontrolę polegającą na sprawdzeniu gotowości bojowej, sprzętu oraz przeglądu technicznego jednostek krajowego systemu ratowniczo – gaśniczego. OSP Czermin wypadła bardzo dobrze, dostała ocenę 5,50. Po kontroli odbył się grill, podczas którego strażacy wspominali zadania przeprowadzane podczas kontroli.


  POWIATOWE ZAWODY W RATOWNICTWIE MEDYCZNYM

Dnia 30 września w Pleszewie rozegrane zostały powiatowe zawody
w ratownictwie medycznym. Organizowane były przez Stowarzyszenie „Droga i Bezpieczeństwo” oraz przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie. Drużyna OSP Czermin zajęła I miejsce. W skład drużyny wchodzili: Anna Cierniak (jako jedyna kobieta ratowniczka podczas zawodów), Paweł Stefaniak, Bartosz Dajczak, Maciej Dajczak. Wygrali zestaw szyn ortopedycznych „KRAMERA”. Do zawodów drużynę przygotował naczelnik Marcin Woźniak oraz sekretarz Mariusz Glapa. Z jednostki OSP w Czerminie na zawodach byli także pozoranci: Asia Walczak, Patrycja Kaźmierczak, Aleksandra Jankiewicz, Jagoda Ratajska, Michał Witczak, Michał Kubiak, Łukasz Świątek i Łukasz Góralczyk. Podczas zawodów zaśpiewała także „Ognista drużyna”.


WYJAZD DO GNIEZNA

24 września w Gnieźnie odbyło się podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Kronik oraz rozstrzygnięcie eliminacji wojewódzkich. Kroniki OSP Czermin zostały wyróżnione. Kronikę jednostki OSP prowadzi Katarzyna Mitman, a kronikę MDP Natalia Serbiak. Druhny dostały listy gratulacyjne oraz nagrody książkowe.


ZJAZD ODDZIAŁU POWIATOWEGO ZOSP RP

Dnia 23 września w Pleszewie odbyły się Zjazd Oddziału Powiatowego ZOSP RP. Podczas tego zjazdu Zbigniew Serbiak został Prezesem. Dotychczasowym Prezesem był Tadeusz Gajewski. Jest to bardzo duże wyróżnienie dla jednostki OSP w Czerminie.


  OGNISKO NA KONIEC LATA

23 września odbyło się ognisko na koniec lata dla strażaków z OSP Czermin. Młodzież wesoło pożegnała kończące się lato. Podczas ogniska była wspaniała atmosfera. Wszyscy się dobrze bawili.


  FESTYN RODZINNY W SPZOZ

10 września zespół sceniczno wokalny „Ognista drużyna” zaśpiewała podczas festynu rodzinnego w SPZOZ. Starosta pleszewski podziękował dziewczynom za dobry występ.


  ZAWODY SPORTOWO – POŻARNICZE

WG SYSTEMU CTIF

10 września na stadionie OSIR w Pleszewie odbyły się powiatowe zawody sportowo – pożarnicze wg systemu CTIF. OSP Czermin startowała w kategorii chłopców i zajęła III miejsce. Jednostka ta włożyła duży wkład w zawody, gdyż strażacy pomogli w ustawieniu toru, zabezpieczali plac, gotowali grochówkę przez całą noc. Plac zabezpieczali: Dariusz Kantorski, Grzegorz Młynarz oraz Marek Cierniak. Grochówkę gotowali: Krystian Kaganek, Adelina Kościelna,
Albin Spychaj, Norbert Kaganek oraz Kamila Kantorska. Drużynę przygotował Marcin Woźniak. Podczas gdy strażacy gotowali grochówkę w nocy kilka minut po północy był alarm. Przyjęli zgłoszenie o pożarze w Domu Pomocy Społecznej w Pleszewie. Po zakończonej akcji wrócili do strażnicy i spali w świetlicy OSP Czermin.


  ROCZNICA POWSTANIA ZOSP RP

Dnia 9 września Prezes OSP Czermin Zbigniew Serbiak
uczestniczył w spotkaniu okolicznościowym
w 85 rocznicę powstania Związku OSP RP.
Wszyscy spotkali się w Warszawie.
Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Bazylice
Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela.
Następnie było spotkanie w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego.
Na zakończenie zwiedzanie wystawy
„BOGU NA CHWAŁĘ – LUDZIOM NA POŻYTEK –
85 lat Związku OSP RP”
w Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego.
Prezes wyjechał wraz z grupą z wielkopolski.
Ten wyjazd to duży zaszczyt dla jednostki w Czerminie.


  ZAWODY SPORTOWO – POŻARNICZE W KLECZEWIE

Dnia 9 września drużyna z OSP Czermin po raz pierwszy wzięła
udział w zawodach sportowo – pożarniczych na mokro w Kleczewie.
Reprezentacja składała się z dwóch drużyn:
chłopacy w grupie A i dziewczyny w grupie C.
Chłopacy zajęli 8 miejsce, a dziewczyny miejsce 13.
Chłopacy zdobyli nagrody o wartości 3500 zł,
były to hełmy do sekcji ratowniczej.
Prezes jednostki w Czerminie uznał,
że jak na pierwszy raz to wypadli dobrze.
Drużyny przygotował Marcin Woźniak.
Strażacy wraz ze swoimi kibicami wyjechali Gimbusem,
którego wypożyczył wójt Gminy Czermin.
Podczas jazdy była wspaniała atmosfera,
było także dużo śpiewu.
Reprezentował ich wszystkich Stanisław Jankowski
(vice Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP) i Marian Jagła
(przewodniczący Komisji Rewizyjnej).


  TARGI SAMOCHODOWE „AUTO MOTO SHOW”

8 września obyły się śląskie targi samochodowe
AUTO MOTO SHOW w Katowickim Spodku.
OSP Czermin wraz z KP PSP Pleszew
brała tam udział w pokazie ratowniczym.
Wśród nich byli:
Prezes OSP Czermin Zbigniew Serbiak,
Paweł Stefaniak i pozorant Krystian Kaganek
z OSP Czermin oraz Przemysław Ostrowski i Artur Lis
z KP PSP Pleszew.
Brali oni udział w pokazie razem ze strażakami z Murowanej Gościny.
Wyjazd odbył się dzięki współpracy ze
Stowarzyszeniem „Droga i Bezpieczeństwo” oraz
Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie.
Wyjazd sponsorował Prezes powyższego Stowarzyszenia
Ryszard Fonżychowski oraz doktor Włodzimierz Michałowski.
Pokazy te były prezentowane w TVP3.
Wszyscy uczestnicy wyjazdu byli bardzo zadowoleni,
przywieźli ze sobą wiele wrażeń.


DOŻYNKI W PLESZEWIE

Dnia 3 września w Pleszewie odbyły się
Dożynki Powiatowe i Miejsko – Gminne.
W uroczystościach udział wziął poczet
Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerminie
Najpierw odbyła się msza święta w Kościele
pod wezwaniem Najświętszego Zbawiciela,
a następnie występy artystyczne
na stadionie OSIR w Pleszewie.


II POWIATOWY RAJD ROWEROWY MŁODZIEŻOWYCH DRUŻYN POŻARNICZYCH

Dnia 2 września odbył się w Czerminie II Powiatowy Rajd Rowerowy MDP.
Organizatorembyła Komisja ds młodzieży
działająca przy Zarządzie Oddziału Powiatowego
Związku OSP RP w Pleszewie.
Udział wzięło 117 członków z całego powiatu:
OSP Czermin, OSP Broniszewice, OSP Karsy,
OSP Krzywosądów, OSP Kuchary, OSP Dobrzyca
OSP Gołuchów oraz
dzieci pracowników KP PSP Pleszew.
Młodzież zjechała koło strażnicy w Czerminie.
Tam weryfikacje prowadzili Zdzisław Woźniak
(skarbnik Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP
oraz wójt gminy Dobrzyca) i Karolina Makowiecka
(skarbnik OSP Czermin).
Następnie wyruszyli do Kościoła, gdzie kapelan OSP
opowiedział historię czermińskiej parafii,
Prezes jednostki opowiedział o historii sztandaru.
Póżniej młodzież pojechała do Szkoły Podstawowej
na obiad przygotowany przez Panią Danutę Świątek
oraz Hannę Niewiadomską.
Tam odbyło się oficjalne rozpoczęcie rajdu,
którego dokonał Prezes OSP Czermin.
Prezes powitał serdecznie wszystkich gości,
a najserdeczniej powitał wójt gminy Gołuchów Marka Zdunka,
który przyjechał na rowerze.
Została powołana komisja rajdu, w skład której wchodzili:
Lucjan Młodak, Sławomir Spychaj,
Jadwiga Borowska, Jan Woldański, Zdzisław Woźniak,
Wiesław Mielcarek, Piotr Jaroszewski oraz Karolina Makowiecka.
Rozegrano szereg konkurencji:
prezentacja gminy i piosenka rajdowa, przeciąganie liny,
kto najwolniej przejedzie odcinek na rowerze.

I miejsce – OSP Kuchary

II miejsce – OSP Czermin

W przygotowaniu rajdu pomagało 8 strażaków z OSP Czermin.
Drużynę z tej właśnie jednostki przygotował
Marcin Woźniak a opiekunem był Mariusz Glapa.
W ramach współpracy ze szkołą strażacy naprawili wszystkie lampy
znajdujące się koło szkoły.


 

  OTWARCIE NOWEJ HALI PRODUKCYJNEJ PAŃSTWA KACZMARKÓW

Dnia 1 września odbyło się otwarcie nowej hali produkcyjnej
Państwa Doroty i Henryka Kaczmarków,
który z produkują grzyby.
Było zaproszonych dużo gości m.in.
przedstawiciele Instytutu warzywniczego ze Skierniewic,
starosta pleszewski, wójt gminy Czermin,
wśród nich byli także Prezes OSP w Czerminie
Zbigniew Serbiak oraz naczelnik jednostki Marcin Woźniak.
Prezes powiedział kilka ciepłych słów oraz
wręczając bukiet pięknych kwiatów
podziękował Panu Kaczmarkowi
za współpracę ze strażą.
Ich dwie córki: Marta i Agata także należą do straży.
Pan Henryk Kaczmarek został odznaczony brązowym medalem
„Za zasługi dla pożarnictwa”.
Strażacy z OSP Czermin zabezpieczali także
wjazd na parking.


  WYJAZD DO NIEMIEC

18 sierpnia odbył się wyjazd do Niemiec w ramach corocznej wymiany młodzieży.
Młodzież wyjechała dzięki Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży,
ZOSP RP w Warszawie oraz wójtowi gminy Czermin.
Wyjechało 11 członków MDP z OSP Czermin oraz całej gminy:
Natalia Serbiak,
Tatiana Jarzembska,
Justyna Kużel,
Daria Nowaczyk,
Natalia Skałecka,
Krystian Kaganek,
Mateusz Dajczak,
Dawid Dębowski,
Łukasz Adamczak,
Grzegorz Graczyk,
Mateusz Walczak.
Było dwóch opiekunów:
naczelnik Marcin Woźniak i Prezes Zbigniew Serbiak.
Tłumaczką była Dominika Mitman, a kierowcą Przemek Słowiński.
Nocleg został zapewniony w przedszkolu w Beerfelde.
Młodzież uczestniczyła w X- leciu MDP i w święcie wiejskim w Arensdorf.
Tam też odbyły się zawody sportowo – pożarnicze
o puchar burmistrza gminy Steinhöfel.
Młodzież z Polski zdobyła II miejsce,
otrzymała puchar oraz pamiątkowe medale.
Duże wrażenie na wszystkich wywarł korowód strażacki.
Zwiedzali budynek Raistagu, Bramę Brandenburską,
Pałac Kanclerza Niemiec, Muzeum Muru Berlińskiego.
Wszyscy uczestnicy wyjazdu wrócili uśmiechnięci i zadowoleni.


WYJAZD DO POZNANIA

Dnia 17 sierpnia kronikarki OSP Czermin

Katarzyna Mitman i Natalia Serbiak wraz
Albinem Spychajem i Prezesem Zbigniewem Serbiakiem
zawieźli kroniki do Poznania na Ogólnopolski Konkurs Kronik.
Tam spotkali się z dyrektorem biura Andrzejem Jankowskim
i księgową biura Łucją Prożalską.
Rozmawiali o działalności kronikarek.
W drodze powrotnej zatrzymali się w zajeździe
gdzie zjedli smaczny obiad, na który zaprosił ich Albin Spychaj.


  DOŻYNKI 2006

13 sierpnia dziewczyny z zespołu „OGNISTA DRUŻYNA”
działającego przy Ochotniczej Straży Pożarnej
zaśpiewały podczas dożynek wiejskich w Czerminie.


FESTYN JAKUBOWY

30 lipca jak co roku strażacy z OSP Czermin brali udział
w Festynie Jakubowym organizowanym przez ks. Mariana Ostacha,
Akcję Katolicką i Parafialny Zespół Charytatywny.
Strażacy pomagali w przygotowaniach festynu,
Krystian Kaganek, Albin Spychaj i Łukasz Świątek całą noc
czuwali, aby nikt nie zniszczył dekoracji.
Podczas festynu zostały poświęcone wozy strażackie.
Odbył się pokaz wypadku drogowego w którym brali udział:
Anna Cierniak, Michał Woźniak, Paweł Stefaniak,
Krystian Kaganek, Łukasz Świątek, Mateusz Dajczak i Marcin Woźniak.
Zaśpiewał także zespół działający przy OSP „ISKIERKI”.
Dużą frajdę sprawili strażacy przewożąc wozem strażackim
dzieci niepełnosprawne ze Zdun po terenie Czermina.
Strażacy prowadzili także ogólne zabezpieczenie
całego terenu na którym odbywał się festyn.


  VI BIWAK STRAŻACKI NAD RZEKĄ PROSNĄ

Obóz jak co roku rozbito w Żbikach nad rzeką Prosną.
Biwak oficjalnie rozpoczął się 14 lipca o godz. 12.00 uroczystym apelem.
Przy dźwięku hymnu strażackiego „Rycerze Floriana”
wciągnięto flagę ZOSP RP na maszt.
Od tego momentu obowiązywały prawdziwe zasady biwakowe.
Uczestnicy żyli w trudnych warunkach,
nie mieli dostępu do komputera i telewizji i to miało swój urok.
Kuchnię prowadził komendant obozu Prezes Zbigniew Serbiak,
naczelnik Marcin Woźniak był zastępcą odpowiedzialnym za szkolenia.
Kurierem, który dowoził prowiant był Albin Spychaj.
Szkolenie przeprowadziła pielęgniarka Pani Ewa Durska,
także Marcin Woźniak przeprowadził szkolenie
ze sprzętu a głównie z aparatów powietrznych.
Zajęcia z zasad udzielania pierwszej pomocy prowadził
dr Włodzimierz Michałowski z Poznania.
Odbyły się zawody medyczne i chociaż wszyscy rywalizowali ze sobą
to jednak każdy traktował to jako zabawę.
Na zakończenie tych zawodów otrzymali słodycze i napoje.
Prezes opowiadał o historii pożarnictwa i historii miejscowości Żbiki.
Młodzież dowiedziała się, że w miejscu gdzie rozbito obóz
przebiegała granica dwóch zaborów: pruskiego i rosyjskiego.
W niedziele odbyła się uroczysta msza święta,
którą odprawiało dwóch kapelanów:
Marian Ostach z Czermina z Jerzy Rychlewski z Kotlina.
Na mszę świętą przybyło dużo gości, było ok. 70 osób.
Dla nich była grochówka, kawa i ciasto drożdżowe.
Młodzież dostała upominki od Tomasza Poręby
z Zarządu Głównego w Warszawie.
Młodzież podzielona była na 3 grupy.
Podstawą obozu były codzienne zaprawy,
ale jak twierdzi jedna z obozowiczek Kasia:
w tym roku były naprawdę świetne.
Po zaprawie czekało na nich smaczne śniadanie.
Obozowicze grali w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę.
Mogli strzelać z wiatrówki i korzystać z siłowni.
Gdy słońce pięknie świeciło to wszyscy się kąpali i opalali.
Chłopacy dziewczynom robili tzw. „akcje szerszeń”.
Przez wszystkich najmilej wspominane są wieczory przy ognisku.
Wtedy to Marcin Woźniak grał na gitarze,
a wszyscy uczestnicy śpiewali piękne piosenki.
Najbardziej „zakręconą” osobą na obozie był Kordian Walczak,
prezes go wciąż wyzywał, ale codziennie podkreślał,
że Kordianek jest kochany i tak naprawdę to bardzo go lubi.
Dla tych którzy byli pierwszy raz na obozie był chrzest.
Musieli oni czołgać się w błocie, wyciągać ciastka z kisielu,
jeść miksturę i iść na kolanach po pokrzywach
a na koniec pocałować kolano prezesa i złożyć przyrzeczenie.
Chrzest organizowali stali obozowicze.
Obóz w tym roku był super!
W ostatni dzień na zakończenie rozpalili ognisko i Prezes oznajmił,
że biwak wypadł na ocenę celującą.
Żal było odjeżdżać, popłynęło wiele łez,
nie jednym uczestnikom obozu jeszcze w uszach brzmi
piosenka śpiewana często przez Kordiana Walczaka „Córko Rybaka”.


  POSIEDZENIE ZARZĄDU OSP CZERMIN

6 lipca Prezes OSP Czermin zwołał posiedzenie zarządu.
Zebranie trwało ok. 3 godzin.
W trakcie zebrania swoje sprawozdanie przedstawił
Prezes, naczelnik, skarbnik i kronikarki.
Posiedzenie można uznać za bardzo owocne gdyż
podjęto 7 uchwał m.in. omawiano biwak strażacki,
ognisko na koniec lata, sprawy remontów, modernizację kuchni,
naprawę boiska i zakup sprzętu.
Jak zawsze przebiegało w bardzo miłej atmosferze.


POGRZEB JANA TWAROWSKIEGO

Dnia 28 czerwca poczet sztandarowy OSP Czermin
brał udział w pogrzebie długoletniego naczelnika OSP Wieczyn
Jana Twarowskiego.
Pogrzeb odbył się w Kościele w Wieczynie,
zwłoki zostały pochowane na cmentarzu parafialnym także w Wieczynie.
W skład pocztu sztandarowego wchodzili:
Dariusz Kantorski, Grzegorz Młynarz i Albin Spychaj.

Rodzinie składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Strażacy OSP Czermin
na czele z Prezesem


 

GWAŁTOWNA BURZA

Przed godziną 17.00 przez powiat pleszewski przeszła
straszna burza, wichura. Pozrywało linie energetyczne,
powyrywało drzewa, było wiele szkód.
Dzielni strażacy z OSP Czermin wykazali
się wielką odwagę, byli zmęczeni,
włożyli dużo pracy, aby drogi stały się przejezdne
i aby już nic nie zagrażało życiu mieszkańcom Czermina.


FESTYN Z OKAZJI DNIA DZIECKA

17 czerwca na placu przy remizie OSP Czermin
odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka dla członków MDP,
osób niepełnosprawnych z gminy Czermin
oraz dla przedszkolaków z rodzicami.
Organizatorami byli: jednostka OSP w Czerminie
oraz Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem
Oddział wojewódzki w Poznaniu na czele z Prezesem
Włodzimierzem Michałowskim.
Przybyło wiele gości: Prezes „Drogi i Bezpieczeństwo”
Ryszard Fonżychowski z córką Weroniką,
przedstawiciele tego stowarzyszenia,
Komendant Powiatowy PSP w Pleszewie Jacek Jarus.
Na festynie odbyły się pokazy strażackie i medyczne
przygotowane przez naczelnika Marcina Woźniaka,
pokaz policjanta aspiranta sztabowego Dariusza Błaszczyka
i jego psa „Bochuna”.
Wystąpił zespół „ISKIERKI”, „OGNISTA DRUŻYNA”
oraz przepięknie zagrała na gitarze i zaśpiewała
pani Maria Talarczyk.
Można było postrzelać z wiatrówki,
skosztować placka drożdżowego i kiełbaski z grilla.
Festyn był bardzo udany, wszyscy się świetnie bawili.


  125 – LECIE OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ

W PLESZEWIE

17 czerwca odbyło się 125 – lecie OSP w Pleszewie.
W uroczystości tej udział wzięli także strażacy z Czermina,
był poczet sztandarowy w skład którego wchodzili:
Dariusz Kantorski, Grzegorz Młynarz i Ryszard Antoniewicz.
Naszą OSP spotkał zaszczyt niesienia przez miasto Pleszew
figurki św. Floriana, nieśli ją druhowie:
Mariusz Glapa, Mateusz Dajczak,
Mateusz Kubiak i Łukasz Świątek.
W części artystycznej wystąpił zespół sceniczno – wokalny
z OSP Czermin „Ognista drużyna”.

Z okazji 125 – lecia wszystkim strażakom z OSP Pleszew
życzymy wszystkiego najlepszego, dużo szczęścia,
wszelkiej pomyślności, wytrwałości i wiary,
wiele satysfakcji z wykonywanej pracy
oraz tyle powrotów z akcji ile wyjazdów.

Strażacy z OSP Czermin
na czele z Prezesem


 

  BOŻE CIAŁO

15 czerwca strażacy z OSP Czermin
brali udział w procesji Bożego Ciała.
Wśród reprezentantów straży była
Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza
i przedstawiciele zarządu.
Strażacy także zabezpieczali teren wokół Kościoła,
gdzie przechodziła procesja.
Kapelan złożył wszystkim serdeczne podziękowania.
Prezes jednostki był bardzo zadowolony bo w procesji
wzięło udział wielu strażaków w tym 4 kobiety w mundurach.
Poczet sztandarowy chodził do Kościoła
przez całą oktawę aż do 23 czerwca.


  ZAWODY SPORTOWO – POŻARNICZE STRZYDZEW 2006

11 czerwca odbyło się 75 – lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzydzewie
połączone z zawodami sportowo – pożarniczymi.
Podczas uroczystości strażacy otrzymali
nowy sztandar oraz jednostka ich została odznaczona złotym medalem
„Za zasługi dla pożarnictwa”.
OSP Czermin reprezentowali:
skarbnik Karolina Makowiecka,
członek zarządu Katarzyna Woźniak
i opiekun świetlicy Albin Spychaj.
Naczelnik OSP Czermin Marcin Woźniak
był dowódcą poddziałów, wprowadzał wszystkich zawodników.
Na zawodach jednostka z Czermina wypadła świetnie,
gdyż po raz 7 została mistrzem gminy Czermin.
Z tej jednostki startowały dwie drużyny: męska i kobieca i oby dwie
zajęły miejsce.
Po zawodach strażacy z Czermina świętowali
w swojej świetlicy strażackiej.
Z tej okazji odbyło się wielkie grillowanie.

Serdeczne podziękowania dla naczelnika Marcina Woźniaka,
mechanika Michała Woźniaka i wszystkich zawodników
za waleczność i odpowiednią postawę na zawodach.
Stanieliście na wysokości zadania!!!

Prezes
Zbigniew Serbiak

Z okazji 75 – lecia wszystkim strażakom z OSP Strzydzew
życzymy wszystkiego najlepszego, dużo szczęścia,
wszelkiej pomyślności, wytrwałości i wiary,
wiele satysfakcji z wykonywanej pracy
oraz tyle powrotów z akcji ile wyjazdów.

Strażacy z OSP Czermin
na czele z Prezesem


 

LEDNICA 2006

3 czerwca strażacy z OSP Czermin po raz 4 zabezpieczali
Ogólnopolskie spotkanie młodzieży LEDNICA 2006.
W sumie było 182 strażaków z województwa wielkopolskiego,
strażakom z OSP Czermin także się udało tam być.
Samochód strażacki z jednostki z Czermina
jechał podczas drogi krzyżowej aleją Tysiąclecia.
Strażacy byli zmęczeni, ale bardzo mile wspominają to spotkanie.
Z OSP Czermin wyjechało 14 osób:
Zbigniew Serbiak, Marcin Woźniak,
Marek Cierniak, Mariusz Glapa,
Dariusz Kantorski, Krystian Knappe,
Jerzy Domański, Grzegorz Młynarz,
Albin Spychaj, Łukasz Świątek,
Mateusz Dajczak, Karolina Makowiecka,
Natalia Serbiak i Kamila Kantorska.


  ZJAZD ODDZIAŁU GMINNEGO ZOSP RP W CZERMINIE

Dnia 2 czerwca odbył się zjazd oddziału gminnego ZOSP RP.
Na terenie gminy Czermin działa 9 Ochotniczych Straży Pożarnych.
Na zebraniu było 21 przedstawicieli z całej gminy i 36 delegatów.
Z OSP Czermin przedstawicielami do zarządu byli:
Zbigniew Serbiak, Marcin Woźniak i Katarzyna Mitman,
delegatami zaś byli:
Katarzyna Woźniak, Karolina Makowiecka,
Ryszard Fonżychowski i Dariusz Kantorski.
Sekretarzem zebrania została Karolina Makowiecka.
Zbigniew Serbiak został wybrany Prezesem Zarządu
Oddziału Gminnego ZOSP RP w Czerminie,
Katarzyna Mitman kronikarką,
a Marcin Woźniak członkiem zarządu.
Prezes został także wytypowany na przedstawiciela
do zarządu powiatowego.
Wszystkiego funkcje otrzymane przez te osoby świadczą
o wielkim sukcesie OSP Czermin.
Zjazd przebiegał w bardzo miłej atmosferze.
Zaśpiewał tak, że zespół „ISKIERKI” pod kierownictwem
pani Renaty Ratajczyk.
Całą pomoc kuchenną i pomoc w dekorowaniu sali
zapewniła młodzież z OSP Czermin.


  VII WIELKOPOLSKI RAJD MŁODZIEŻOWYCH DRUŻYN POŻARNICZYCH

20 maja druhowie OSP Czermin uczestniczyli

w VII Wielkopolskim Rajdzie MDP
w Borku Wielkopolskim.
Było wiele konkursów i niespodzianek.
Młodzież z czermińskiej jednostki zajęła w przeciąganiu liny, natomiast w konkursie piosenki rajdowej,

której słowa napisał
sekretarz jednostki Mariusz Glapa.
Zwycięzcy otrzymali nagrody.
Z OSP Czermin wyjechali:
Prezes Zbigniew Serbiak, naczelnik Marcin Woźniak,
Kaganek Krystian, Świątek Łukasz,
Góralczyk Łukasz, Kubiak Michał,
Kaczmarek Agata, Jankiewicz Ola,
Sobańska Karolina, Ratajska Jagoda
i Mateusz Maliński.
Wszyscy wrócili uśmiechnięci i zadowoleni.


„TATRY W TRZECH ODSŁONACH”

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerminie
była organizatorem spotkania
z Prezesem zakopiańskiej narodowej fundacji „Skansen”
Panem Marianem Matusiakiem.
Spotkanie odbyło się w zespole szkół w Czerminie,
gdzie podano obiad.
Po obiedzie Pan Marian Matusiak przedstawił
„Tatry w trzech odsłonach”.
Spotkanie było bardzo interesujące.


 

  DZIEŃ STRAŻAKA

7 maja tradycyjnie zarząd OSP w Czerminie
zorganizował Dzień Strażaka.
Był to dzień bardzo wyjątkowy,
ponieważ impreza została połączona
z uroczystym odsłonięciem pomnika św. Floriana.
Uroczystość rozpoczęła się zbiórką pod remizą,
tam też delegacja młodzieży w skład której wchodzili:
Karolina Makowiecka, Anna Cierniak i Mateusz Dajczak
złożyli wiązankę kwiatów na obelisku.
Następnie odbyło się ślubowanie młodzieży,
którzy zostali oficjalnie włączeni w szeregi OSP.
Po ślubowaniu dokonało się odsłonięcie figury św. Floriana.
Uroczystego odsłonięcia dokonali:
wicemarszałek woj. wielkopolskiego – Józef Racki,
prezes stowarzyszenia „Droga i Bezpieczeństwo: – Ryszard Fonżychowski,
wójt gminy Czermin – Florian Czajczyk,
starosta pleszewski – Michał Karalus,
wiceprezes zarządu oddziału gminnego – Stanisław Jankowski.
Figurę poświęcił kapelan jednostki ks. Marian Ostach.
Następnie strażacy w uroczystym korowodzie na czele z
naczelnikiem Marcinem Woźniakiem przeszli ulicami Czermina,
aby spotkać się wspólnie w Kościele na mszy świętej w ich intencji.
Ks. Marian Ostach modlił się za wszystkich strażaków.
Strażacy uczestniczyli także w procesji do ołtarza z darami.
Po nabożeństwie odbyła się akademia w zespole szkół w Czerminie.
Oprócz wierszy i piosenek można było zobaczyć wystąpienie
strażackich zespołów wokalno – scenicznych:
„Ognistej drużyny” i „Iskierek”.
Podczas akademii zostały rozdane odznaczenia.
Cała uroczystość zakończyła się wspaniałą
zabawą taneczną w czermińskim parku.
Imprezę rozpoczął zespół „Iskierki” śpiewając kilka piosenek.
Do tańca przygrywał zespół „SLEJD”.
Rozpalono wielkie ognisko,
przy którym można było upiec kiełbaski.
Można było skorzystać z bufetu
lub napić się zimnego piwa kuflowego,
a także zjeść kiełbaskę z grila.
Prezes jednostki Zbigniew Serbiak składa
serdeczne podziękowania wszystkim,
którzy zaangażowali się w przygotowanie tak wspaniałego dnia.


  WYJAZD NA DZIEŃ STRAŻAKA DO DOMINOWA

Dnia 2 maja strażacy z OSP Czermin
wyjechali do zaprzyjaźnionej jednostki do Dominowa.
Odbył się tam Dzień Strażaka.
Podczas uroczystości wręczono nowy sztandar
jednostki OSP.
OSP Czermin reprezentowali:
Prezes Zbigniew Serbiak, Katarzyna Mitman,
Dariusz Kantorski, Albin Spychaj
i Norbert Kaganek.


  WYJAZD DO KRAKOWA NA SZKOLENIE

25 kwietnia naczelnik OSP w Czerminie Marcin Woźniak
wyjechał na szkolenie sędziów C.T.I.F dla młodzieżowych drużyn pożarniczych.
Szkolenie to było prowadzone w Szkole Aspirantów
Pożarnictwa w Krakowie.
Organizatorem tego szkolenia był ZG ZOSP w Warszawie.
Na zakończenie odbył się egzamin praktyczny wraz z testem.
Przeszkolonych zostało 40 strażaków z województwa wielkopolskiego.


 

WARTA PRZY GROBIE PAŃSKIM

Od piątku do niedzieli chętni druhowie OSP Czermin
pełnili wartę przy Grobie Pańskim w Kościele w Czerminie.
Odpowiedzialnym za wartę był naczelnik Marcin Woźniak,
a jego zastępcą Dariusz Kantorski byli oni także rozprowadzającymi wartę.
Wartowanią była sala katechetyczna, którą udostępnił ksiądz.
O ciepłą kawę i herbatę zadbał Albin Spychaj.
O godzienie 6.00 strażacy uczestniczyli w rezurekcji,
obsługiwali procesję.
Najstarszym druhem, którey obsługiwał procesję
był Ryszard Antoniewicz.
Po mszy rezurekcyjnej Prezes wraz z kapelanem
podziękowali wszystkim strażakom.
Ksiądz przyniósł babki wielkanocne.
Odbyło się także symboliczne śniadanie wielkanocne.
Pokarm dzień wcześniej Kasia Mitman,
Natalia Serbiak i Kamila Kantorska
zaniosły do Kościoła aby go poświęcić.
Wszyscy strażacy spisali się na ocenę „6”.


ŻYCZENIA WIELKANOCNE

Z okazji Świąt
Zmartwychwstania
Pańskiego
wszystkiego najlepszego, zdrowia,
szczęścia pomyślności, smacznego jajka
oraz samych sukcesów w życiu
prywatnym jak i zawodowym
wszystkim strażakom
oraz odwiedzającym naszą stronę


  IMIENINY PREZESA JEDNOSTKI ZBIGNIEWA SERBIAKA

Wiązankę najpiękniejszych życzeń imieninowych:
długich lat życia, szczęścia dobrego, zdrowia i sił,
powodzenia w pracy i życiu.
Spełnienia najskrytszych marzeń,
realizacji dobrych zamiarów i planów.
Pogody ducha, nadziei w lepszą przyszłość
oraz wszelkiej pomyślności
życzą
wszyscy druhowie OSP w Czerminie


GMINNY OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

Dnia 10 marca w Łęgu odbył się Gminny Ogólnopolski Turniej
Wiedzy Pożarniczej
„MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”
Osobą odpowiedzialną za prawidłowy przebieg
turnieju był vice Prezes Zarządu Oddziału Gminnego
ZOSP RP Stanisław Jankowski.
Przewodniczącym jury był zastępca komendanta PSP w Pleszewie
Mieczysław Kikowski.
Z gminy Czermin było najwięcej młodzieży.
OSP Czermin zajęła bardzo dobre miejsca:
– w I grupie wiekowej:
I miejsce Natalia Góralczyk z Czermina
II miejsce Błażej Janecki z Żegocina
III miejsce Agata Kaczmarek z Czermina
IV miejsce Patrycja Kaźmierczak z Czermina
– w III grupie wiekowej:
I miejsce Łukasz Świątek z Czermina
II miejsce Mateusz Dajczak z Czermina
III miejsce Norbert Kaganek z Czermina
Na eliminacjach powiatowych, które odbyły się 25 marca w Pleszewie
najlepiej wypadł Norbert Kaganek,
zajął II miejsce.


DZIEŃ KOBIET

8 marca druhowie OSP Czermin
nie zapomnieli o kobietach działających w tej jednostce.
Z okazji ich święta przygotowano małą uroczystość.
O godzinie 17.30 odbyła się msza święta
w ich intencji.
Po mszy świętej dziewczyny zostały zaproszone
na Salę Katechetyczną, gdzie odbyła się dalsza część imprezy.
Kobiety zostały poczęstowane ciastem i kawą.
Prezes w imieniu wszystkich strażaków z
łożył najserdeczniejsze życzenia.
Dziewczyny w dniu swojego święta otrzymały
słodkie czekolady.
Najbardziej zaangażowani w przygotowanie dnia kobiet byli:
Krystian Kaganek,
Mateusz Dajczak,
Albin Spychaj.
Druhom tym Prezes składa najserdeczniejsze podziękowania.


  KURS SZEREGOWCÓW

W dniach 4 i 5 marca odbywały się egzaminy kursu szeregowców.
4 marca odbył się egzamin praktyczny, a 5 egzamin teoretyczny.
W kursie tym udział wzięli druhowie OSP Czermin:
Karolina Makowiecka,
Anna Cierniak,
Mateusz Dajczak,
Maciej Dajczak,
Bartosz Dajczak,
Jakub Makowiecki,
Paweł Stefaniak.
Dziewczyny jeździły z wielką przyjemnością.
Mówiły, że zajęcia były nieźle prowadzone,
w miłej atmosferze z odrobiną humoru.
Dziewczyny twierdzą, że były lepsze od chłopaków.
„Dziś mężczyzną rzędną miny
bo w mundurach są dziewczyny…
Dziewczyny w straży, dziewczyny w straży
czy o lepszym można marzyć?
Dziewczyny w straży, dziewczyny w straży
odwaga w sercu, uśmiech na twarzy”.


  VI BAL STRAŻACKI

Dnia 25 lutego w sali Ośrodka Kultury w Czerminie
odbył się VI Bal Strażacki.
Na strażackiej imprezie bawiło się około 140 osób.
Pomocnikiem w przygotowaniach w kuchni był strażak Albin Spychaj.
Przy wejściu gości witał strażak Łukasz Świątek,
który gwarantował wspaniałą zabawę.
Następnie naczelnik OSP Marcin Woźniak wręczał każdej parze
a panie otrzymywały także z czego były bardzo zadowolone.
Uroczystego otwarcia VI Balu Strażackiego dokonał Prezes Zbigniew Serbiak
wraz z kronikarką Katarzyną Mitman.
Na balu swój koncert dał zespół strażacki „Ognista drużyna”.
Wszystkim gościom strażackiej imprezy bardzo podobał się występ.
Dziewczyny otrzymały za występ ogromne brawa.
Zespołem, który przygrywał do tańca przez całą noc był zespół „SLEJD”.
Zespół „SLEJD” zachęcił wszystkich do wspólnej strażackiej zabawy.
Na balu odbyło się kilka konkursów, jednym z nich była loteria fantowa,
podczas której główną nagrodą był telewizor.
Zabawa trwała do białego rana.
Każdy z gości opuszczał salę z uśmiechem na twarzy.
Wszyscy już czekają z niecierpliwością na następny Bal Strażacki.


  SZKOLENIE Z PANIĄ EWĄ DURSKĄ

Dnia 21 lutego szefowa Komisji ds. Rozwiązywania Problemów
Alkoholowych Pani Ewa Durska prowadziła z młodzieżą
OSP Czermin rozmowy o przemocy i agresji.
W spotkaniu uczestniczyło 15 osób.
Wszyscy byli bardzo zainteresowani.
Aktywnie uczestniczyli w ćwiczeniach.


WYJAZD NA BASEN DO KROTOSZYNA

Zarząd Gminny w Czerminie zorganizował wyjazd na basen do Krotoszyna.
Wyjechało 41 osób z całej gminy, z OSP Czermin wyjechali:
Kamila Kantorska,
Natalia Serbiak,
Patrycja Kaźmierczak,
Tomek Jankiewicz,
Łukasz Świątek,
Krystian Kaganek,
Kordian Walczak.
Opiekunem był naczelnik OSP w Czerminie Marcin Woźniak.
Na krótką wycieczkę pojechał także
Komendant PSP w Pleszewie Jacek Jarus.
Młodzież korzystała z wielu atrakcji m.in.
ze zjeżdżalni, hydromasażów.
Wszyscy uczestnicy bawili się wspaniale,
byli bardzo zadowoleni.


  ODSZEDŁ OD NAS NA ZAWSZE DYREKTOR SZKOŁY PODSTAWOWEJ W CZERMINIE

Dnia 15 lutego odbył się pogrzeb
Dyrektora Szkoły Podstawowej w Czerminie
Dariusza Pańczaka.
W pogrzebie udział wzięli także strażacy z OSP Czermin:
poczet sztandarowy, delegacja strażaków i delegacja zespołu
„Ognista drużyna”.
Pogrążeni w żalu i smutku żegnali
prawdziwego przyjaciela jednostki OSP w Czerminie.
Między dyrektorem a strażą współpraca układała się bardzo dobrze.
Jego wspaniała córka Kasia należy do zespołu „Ognista drużyna”.
Dyrektor mgr Dariusz Pańczak pozostanie na zawsze w pamięci
strażaków jako bardzo życzliwy, dobry i wspaniały człowiek.

Katarzynie Pańczak wraz z rodziną składamy
wyrazy głębokiego współczucia.

Strażacy z OSP Czermin
na czele
z Prezesem Zbigniewem Serbiakiem


 

  WALENTYNKI STRAŻACKIE

Dnia 11 lutego w sali Ośrodka Kultury w Czerminie
odbyły się walentynki strażackie.
Uroczystego otwarcia dokonał Prezes jednostki
Zbigniew Serbiak.
Na początku została podana kolacja.
Szefem kuchni był Albin Spychaj.

Po kolacji rozpoczęła się świetna zabawa.
DJ-em był druh OSP Czermin Krystian Kaganek.

Wszyscy się wspaniale bawili.
Podczas zabawy zostały przeprowadzone konkursy.
W jednym z konkursu zwyciężyła para złożona z dwóch chłopaków.
Chłopacy jak sami stwierdzili, że to jest tylko zabawa,
a tak naprawdę to są zakochani w dziewczynach a nie w sobie.

Jednym słowem Walentynki Strażackie
wszyscy uważali za bardzo udane!!!


 

  GMINNY TURNIEJ STRAŻAKÓW W TENISIE STOŁOWYM W BRONISZEWICACH

Dnia 28 stycznia strażacy z OSP Czermin wzięli udział
w Gminnym Turnieju Strażaków w Tenisie Stołowym,
który odbył się w Broniszewicach.
Z naszej straży startowało 5 zawodników:
Woźniak Marcin,
Raczkowiak Tomasz,
Dajczak Bartosz,
Dajczak Maciej
i Krystian Kaganek.
W grupie Junior starszy zwyciężył Dajczak Bartosz.
W grupie Senior młodszy II miejsce zajął Marcin Woźniak.
Wszyscy zawodnicy dostali kawę, herbatę i wafelki.


  WALNE ZEBRANIE

22 stycznia odbyło się Walne Zebranie sprawozdawczo – wyborcze
strażaków z OSP Czermin.
Zebranie było podsumowaniem działalności
kadencji 2001 – 2005.
Otwarcia zebrania dokonał Prezes Zbigniew Serbiak.
Osoby zaproszone – uczestniczące w zebraniu to:
Wójt Gminy Czermin – Florian Czajczyk,
Z-ca wójta – Sławomir Spychaj,
Przewodniczący Rady Gminy – Józef Libert,
Komendant PSP w Pleszewie – Jacek Jarus,
Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP –
Tadeusz Gajewski,
Członek Zarządu Powiatowego – Zygmunt Kościelak,
W-ce Prezes Zarządu Gminnego – Stanisaław Jankowski
W-ce Przewodniczący Rady – Stanisław Sąsiadek,
Sołtys – Henryk Kościański,
Przewodnicząca KGW – Mariola Doczekalska.
W zebraniu udział wzięło ponad 80 osób.
Sprawozdanie z działalności OSP przedstawił:
Zbigniew Serbiak, Marcin Woźniak i Mariusz Glapa.
Sprawozdanie i projekt planu finansowego przedstawił Piotr Raczkowiak.
Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej OSP przedstawił Stanisław Jackowski.
Sprawozdanie zespołu „Ognista Drużyna” referowała członkini
tego zespołu Katarzyna Ratajczyk.
Podczas zebrania odbył się wybór nowych władz OSP:
Prezes – Zbigniew Serbiak,
Wiceprezes – naczelnik – Marcin Woźniak,
Wiceprezes – kronikarz – Katarzyna Mitman,
Sekretarz – Mariusz Glapa,
Skarbnik – Karolina Makowiecka,
Gospodarz – Michał Woźniak,
Członek Zarządu – Katarzyna Woźniak,
Członek Zarządu – Ryszard Fonżychowski.
Jednostka posiada także swojego kapelana – ks. Mariana Ostacha.


KONCERT „OGNISTEJ DRUŻYNY”

Dnia 22 stycznia zespół wystąpił w Kościele w Broniszewicach
podczas mszy świętej oraz dał koncert kolęd, pastorałek
i piosenek świątecznych po mszy.
Zespół został nagrodzony brawami.


VII POWIATOWY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK

W ŻEGOCINIE

W tym dniu Paulina Wojcieszak reprezentując zespół „Ognista drużyna”
wzięła udział w VII Powiatowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek
w Żegocinie, zajęła III miejsce w najstarszej kategorii.
W tym też festiwalu udział wziął zespół „ISKIERKI” i zajął także III miejsce
w kategorii II (10-13 lat). Dziewczęta wygrały nagrody,
m.in. zegar, który wisi w świetlicy OSP Czermin.
Na festiwalu wystąpiło ponad 120 wykonawców.


  KONCERT „ISKIEREK”

Dnia 8 stycznia zespół „ISKIERKI” wystąpił w Kościele w Czerminie.
Zespół dał koncert 11 kolęd i pastorałek.
Dziewczęta wraz z Panią kierownik Renatą Ratajczyk
zostały nagrodzone gromkimi brawami.