Informacje

Podziękowanie dla wszystkich strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerminie, którzy zaangażowali się w przygotowanie XXII Balu Strażackiego. 

INFORMACJA 
Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerminie informuje, że dnia 3 lutego 2024 roku (sobota)
o godzinie 18:30 odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawcze za 2023 rok w salce parafialnej przy Kościele św. Jakuba Apostoła w Czerminie.
Na zebraniu prosimy o uregulowanie składki członkowskiej u Skarbnika OSP, tym samym prosimy o zabranie ze sobą legitymacji strażackiej oraz o przybycie w umundurowaniu wyjściowym.

ZAPROSZENIE
Zarząd OSP informuje, że dnia 16 grudnia 2023 (sobota) o godzinie 19.00 w Środowiskowym Domu Samopomocy w Czerminie odbędzie się wigilia strażacka. Oplata dla wszystkich członków straży, którzy chcą uczestniczyć wynosi 20 zł. Do dnia 10 grudnia b.r. musimy mieć potwierdzenie wpłatami kto będzie uczestniczył w Wigilii. Tym samym wpłat również należy dokonać do tego dnia. Wpłat można dokonać przelewem na konto bankowe OSP Czermin do dnia 10 grudnia na numer konta:
69 8407 0003 0200 0446 2000 0001 tytułem: darowizna na cele statutowe OSP Czermin – wigilia strażacka.
Zapraszamy.

ZAPROSZENIE

Zarząd OSP informuje, że planuje zorganizować 20-lecie zespołu sceniczno – wokalnego „Ognista Drużyna” wraz z 95-leciem Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerminie dnia 4 listopada 2023 r. (sobota) w sali Ośrodka Kultury w Czerminie. Wstępnie uroczystość ma się rozpocząć Mszą Świętą w Kościele, następnie krótkim apelem podsumowującym działalność zespołu oraz wręczeniem odznaczeń i medali, a na sam koniec ma być zorganizowana zabawa taneczna dla uczestników.
Swoją obecność członkowie OSP muszą potwierdzić wpłatą do dnia 30 września b.r.:
Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza – 30 zł /od osoby,
członkowie czynni – 50 zł /od osoby.

ZAPROSZENIE 

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerminie zaprasza członków czynnych, wspierających, honorowych, Młodzieżową Drużynę Pożarniczą na Uroczystość z okazji „Dnia Strażaka”, która odbędzie się dnia1 maja 2023 roku ( poniedziałek).

Program Uroczystości:

16:50 – zbiórka – plac przed remizą OSP,

17:00 – uroczysty apel – wciągnięcie flagi na maszt, złożenie wiązanki kwiatów przy Obelisku, przemarsz do Kościoła,

17:30 – Msza Święta w intencji strażaków w Kościele Pw. Św. Jakuba Apostoła w Czerminie,

18:30 – ognisko. 


 INFORMACJA 

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerminie zaprasza członków czynnych, honorowych, wspierających oraz Młodzieżową Drużynę Pożarniczą na Walne Zebranie Sprawozdawcze, które odbędzie się w Sali Ośrodka Kultury w Czerminie dnia 05 lutego 2023 roku o godzinie 17:00. Podczas zebrania planowane jest wprowadzenie zmian w  Statucie Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerminie.

Prosimy o przybycie w mundurze wyjściowym oraz o uregulowanie składek członkowskich.


ZAPROSZENIE 

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerminie zaprasza członków OSP w Czerminie dnia 8 lipca 2022 r      (piątek) o godzinie 19:00 na ognisko oraz grilla na palcu sportowym OSP. Uroczystość odbędzie się dla młodzieży z okazji zaległego „Dnia Dziecka”, w ramach podziękowania za udział w zawodach sportowo – pożarniczych oraz dla wszystkich druhów i druhen OSP w podziękowaniu za działalność na rzecz czermińskiej straży.


ZAPROSZENIE

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerminie zaprasza członków czynnych, wspierających, honorowych, Młodzieżową Drużynę Pożarniczą  na Uroczystość z okazji „Dnia Strażaka”, która odbędzie się dnia 3 maja 2022 roku ( wtorek).

Program Uroczystości:

10:00 – zbiórka – plac przed remizą OSP,uroczysty apel – wciągnięcie flagi na maszt, złożenie wiązanki kwiatów przy Obelisku, przemarsz do Kościoła,

11:00 – Msza Święta w intencji strażaków w Kościele Pw. Św. Jakuba Apostoła w Czerminie,

12:15 – poświęcenie i oddanie do użytku zaplecza technicznego OSP Czermin, okolicznościowe przemówienia, występ zespołu sceniczno – wokalnego „Ognista Drużyna”, poczęstunek.


 OGŁOSZENIE 
Ochotnicza Straż Pożarna w Czerminie zaprasza wszystkie chętne osoby* na trening otwarty Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Czerminie, który odbędzie się dnia 25 marca 2022r. (piątek) o godzinie 15:30 na placu treningowym za budynkiem OSP w Czerminie.

* nie musisz być członkiem OSP, jeśli chcesz zobaczyć jak wyglądają zawody sportowo – pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych to: PRZYJDŹ – SPRÓBUJ – ZOBACZ


ZAPROSZENIE NA WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE

OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ W CZERMINIE 
———————————————————————————————————————————————–
NABÓR DO OSP CZERMIN
Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerminie ogłasza nabór dla osób chcących dołączyć do naszej jednostki. Jeśli chciałbyś / chciałabyś pomagać innym potrzebującym, lubisz dreszczyk emocji to dołącz do Nas.
Kandydat / Kandydatka do Ochotniczej Straży Pożarnej powinien / powinna: zgłosić się do Prezesa, Naczelnika, druha z OSP Czermin ( Skarbnik OSP https://www.facebook.com/natalia.serbiak ) – do końca marca 2022r.
Również przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerminie funkcjonuje Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Do MDP mogą zapisać się dzieci i młodzież w wieku od 10 do 18 lat. Opiekunem jest druhna https://www.facebook.com/natalia.grzegorek.5
Chcesz zobaczyć jak działamy wejdź na www.ospczermin.pl
—————————————————————————————————————————————–
SZCZEPIMY SIĘ Z OSP 
Ochotnicza Straż Pożarna włącza się w akcję promowania szczepień przeciw COVID-19, aby podnieść poziom zaszczepienia mieszkańców szczególnie na obszarach wiejskich i w mniejszych miejscowościach.
 Zaszczepienie jak największej części społeczeństwa przeciw COVID-19 jest jednym z najważniejszych środków do przezwyciężenia pandemii wywołanej przez koronawirusa SARS-CoV-2.
Ochotnicza Straż Pożarna w Czerminie pomorze podczas transportu pacjenta do punktu szczepień.
Ponadto w przypadku udzielenia wsparcia w zaszczepieniu minimum 50 osób pierwszą dawką, Nasza jednostka otrzyma dofinansowanie na sprzęt ratowniczo – gaśniczy.
Jeśli państwo chcecie wesprzeć straż, prosimy podczas szczepienia poinformować osoby wykonujące szczepienie aby wpisały nasz unikalny kod SWD Czermin: 1525021
———————————————————————————————————————————————–
INFORMACJA 

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerminie zaprasza członków czynnych, honorowych, wspierających oraz Młodzieżową Drużynę Pożarniczą na Walne Zebranie Sprawozdawczo -Wyborcze, które odbędzie się dnia 28 sierpnia 2021 roku o godzinie 19:00 w Sali Ośrodka Kultury w Czerminie.

Prosimy o uczestnictwo  i przybycie w mundurze wyjściowym.

Porządek Walnego Zebrania (1)


Wejdź na spis.gov.pl i spisz się!
Można spisać się przez Internet, telefonicznie lub z pomocą rachmistrza.


DZIEŃ STRAŻAKA 

4 maja 2020 – odbędzie się ze względu na panujące warunki troszkę inna uroczystość z okazji „Dnia Strażaka”.  Wyznaczeni strażacy przed Eucharystią wciągną Flagę Związku OSP RP na maszt oraz złożą wiązankę kwiatów i zapalą znicze na Obelisku upamiętniającym pracę czermińskich strażaków (wybrane fragmenty ceremoniału OSP).  Następnie  o godzinie 18:00 w Kościele Św. Jakuba Apostoła w Czerminie zostanie odprawiona Msza Święta w intencji strażaków przez Ks. Kapelana Mariana Ostacha na którą zapraszamy strażaków z OSP Czermin i OSP Kurcew (na Mszę Święta można przyjść ubranym po cywilnemu).

Ze względu na panującego wirusa COVID-19 nie odbędzie się uroczysty przemarsz i biesiada, jeśli zaostrzenia się zmniejszą i będzie można się spotkać to w miesiącu wrześniu b.r. odbędzie się ognisko.
OGŁOSZENIE

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerminie informuje druhny i druhów, że dnia 12 stycznia 2020 roku (niedziela) o godzinie 17:00 w Sali Ośrodka Kultury w Czerminie, odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawcze. Prosimy o uczestnictwo oraz uregulowanie składek członkowskich.


OGŁOSZENIE

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerminie zaprasza członków czynnych oraz Młodzieżową Drużynę Pożarniczą na Wigilię Strażacką, która odbędzie się dnia  21 grudnia 2019 roku o godzinie 19:00 w Środowiskowym Domu Samopomocy w Czerminie.OGŁOSZENIE

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerminie zaprasza członków czynnych oraz Młodzieżową Drużynę Pożarniczą na ognisko, które odbędzie się dnia 31 sierpnia 2019 roku (sobota) o godzinie 18:00 na placu sportowym OSP.


OGŁOSZENIE

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerminie serdecznie zaprasza na uroczystość z okazji „Dnia Strażaka”, która odbędzie się dnia 4 maja 2019 roku (sobota). 

Program Uroczystości: 

17:00 -zbiórka – plac przed remizą OSP, uroczysty apel -wciągnięcie flagi na maszt, złożenie wiązanki kwiatów przy Obelisku,

17:30 – Msza Święta w intencji strażaków w Kościele św. Jakuba Apostoła w Czerminie,

18:45 – wręczenie odznaczeń, okolicznościowe przemówienia, poczęstunek w Zespole Szkół w Czerminie.OGŁOSZENIE

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerminie informuje, druhny i druhów, że dnia 3 marca 2019 roku (niedziela) o godzinie 17:00 w Sali Ośrodka Kultury w Czerminie, odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawcze. Prosimy o uczestnictwo oraz uregulowanie składek członkowskich.


OGŁOSZENIE
Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerminie informuje, że dnia 22 grudnia 2018 roku (sobota) o godzinie 19:00 w Środowiskowym Domu Samopomocy w Czerminie, odbędzie się tradycyjnie Wigilia Strażacka. Zapraszamy członków Naszej OSP. Dla członków czynnych wpłata wynosi 10 złotych, a dla członków MDP wpłata wynosi 5 zł.
Zapisy i wpłaty przyjmowane będą przez Skarbnika OSP w świetlicy strażackiej w dniach:
10 grudnia 2018r.(poniedziałek) w godzinach od 18.00-19.00,
13 grudnia 2018r. (czwartek) w godzinach od 18.00-19.00,
16 grudnia 2018r. (niedziela) w godzinach od 15.00-16.00.
Wpłat można również dokonać przelewem na konto bankowe OSP Czermin, numer konta: 69 8407 0003 0200 0446 2000 0001 tytułem: darowizna na cele statutowe OSP Czermin – wigilia strażacka.
Ze względów organizacyjnych nie będą przyjmowane wpłaty osobiście i na konto bankowe po 16 grudnia 2018r. Zapraszamy.


ZAPROSZENIE 

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerminie zaprasza członków czynnych oraz Młodzieżową Drużynę Pożarniczą na Uroczystość 90 -lecia założenia OSP, która odbędzie się dnia 13 października 2018 roku.

16:25 – Uroczysty Apel Niepodległości przy Remizie OSP Czermin,

17:00 – Msza Święta w Kościele Parafialnym p.w. Św. Jakuba Apostoła w Czerminie,

18:15 – Wystąpienie Prezesa OSP Zbigniewa Serbiaka – Ośrodek Kultury w Czerminie, Prelekcja Historyczna – ” Strażacy czermińscy na rzecz małej Ojczyzny”  mgr Dominik Wabiński, prezentacja zespołu sceniczno – wokalnego „Ognista Drużyna”  z okazji 15 rocznicy działalności.


OGŁOSZENIE

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerminie informuje, że dnia  1 września 2018 roku o godzinie 18:00 zostanie zorganizowane ognisko i grill na zakończanie lata dla członków czynnych oraz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej na placu sportowym OSP. Zapraszamy.


OGŁOSZENIE

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerminie informuje, że dnia 4 maja 2018 roku o godzinie 18:00 zostanie odprawiona w Kościele św. Jakuba Apostoła w Czerminie Msza Święta w intencji strażaków z OSP Czermin oraz OSP Kurcew z okazji dnia Św. Floriana – patrona strażaków. O godzinie 17:30 zostanie złożona wiązanka kwiatów oraz zostaną zapalone znicze na Obelisku przy Remizie OSP.  Zarząd zaprasza wszystkim chętnych do uczestnictwa w uroczystości. W tym roku jest to skromne wydarzenie w dniu Św. Floriana, ponieważ uroczystość „Dnia Strażaka” będzie połączona z 90 -Leciem Ochotniczej Straży Pożarnej dnia 13 października 2018r.


OGŁOSZENIE

Przypominamy druhnom i druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej o uregulowaniu składek członkowskich u Skarbnika druhny Natalii Serbiak do dnia 31 marca 2018 roku. 


DZIEŃ KOBIET

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerminie oraz DRUHOWIE, informuje DRUHNY, że dnia 8 marca 2018 roku (czwartek) odbędzie się uroczysty „Dzień Kobiet”.

Plan Uroczystości:

18:00 – Msza Święta w Kościele św. Jakuba Apostoła w Czerminie  w intencji kobiet z OSP,

18:45 –  życzenia oraz poczęstunek w Salce Katechetycznej.


OGŁOSZENIE

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerminie informuje, druhny i druhów, że dnia 11 lutego 2018 roku (niedziela) o godzinie 17:00 w Sali Ośrodka Kultury w Czerminie, odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawcze. Prosimy o uczestnictwo oraz uregulowanie składek członkowskich.OGŁOSZENIE

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerminie, informuje że dnia 10 lutego 2018 (sobota) o godzinie 19:00 organizuje XVIII BAL STRAŻACKI. Więcej informacji wkrótce.


OGŁOSZENIE

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerminie informuje, druhny i druhów oraz Młodzieżową Drużynę Pożarniczą, że dnia 19 grudnia 2017 r. (wtorek) o godzinie 19:00 w Środowiskowym Domu Samopomocy w Czerminie odbędzie się Wigilia Strażacka/ Opłatek Strażacki. Zapraszamy.


OGŁOSZENIE

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerminie zaprasza na warsztaty dla kronikarzy i kandydatów na kronikarzy Ochotniczych Straży Pożarnych i innych organizacji społecznych, które odbędą się dnia 2 grudnia 2017 roku (sobota) w godzinach od 10:00 do 15:00 w sali Środowiskowego Domu Samopomocy w Czerminie, powiat pleszewski.

Organizatorami spotkania są: Oddział Powiatowy Związku OSP RP w Pleszewie, Urząd Gminy Czermin, Ochotnicza Straż Pożarna w Czerminie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Czerminie.

Warsztaty poprowadzą druhna Małgorzata Judasz oraz druh Bogdan Siwiński z Wojewódzkiego Klubu Kronikarza Ochotniczych Straży Pożarnych Województwa Wielkopolskiego.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Kronikarze, którzy będą brali udział w warsztatach, proszeni są o zabranie Kronik OSP.

Zgłoszenie udziału w warsztatach do dnia 27 listopada 2017 roku. Zapisy przyjmuje druhna Natalia Serbiak z OSP Czermin na adres e-mail lub telefonicznie.


OGŁOSZENIE 

Zarząd Ochotniczej Straży Porażanej zaprasza członków czynnych oraz Młodzieżową Drużynę Pożarniczą na podziękowanie za pracę na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerminie w 2017 roku, które odbędzie się dnia 4 listopada 2017 roku (sobota) o godzinie 19:00 w sali Ośrodka Kultury w Czerminie.


OGŁOSZENIE

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerminie informuje, druhny i druhów, że dnia 29 kwietnia 2017 r. (sobota) odbędzie się „Dzień Strażaka” połączony z przekazaniem samochodu ratowniczo – gaśniczego.

Plan Uroczystości:

16:15 – zbiórka – plac przed remizą OSP,
16:20 – uroczysty apel – wciągnięcie flagi na maszt, złożenie wiązanki kwiatów przy Obelisku, złożenie przysięgi nowo przyjętych członków MDP,
17:00 – Msza Święta w intencji strażaków w Kościele św. Jakuba Apostoła w Czerminie,
18:00 -przekazanie i poświęcenie samochodu ratowniczo – gaśniczego przy Sali Wiejskiej w Skrzypni, wręczenie odznaczeń, okolicznościowe przemówienia.

                                                                                                                            Serdecznie zapraszamy.